Gyakran Ismételt Kérdések

Milyen típusú intézmény a Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium
Speciális nevelési szükségletű, középsúlyos értelmileg sérült gyermekek és fiatalok elsősorban alapfokú gyógypedagógiai oktatását és nevelését látja el, valamint az alapoktatásból kikerülő fiatalok készségfejlesztő iskolai fejlesztését. Megyei beiskolázású (Győr-Moson-Sopron megye)intézmény lévén Kollégiummal is rendelkezünk.

Milyen gyermekek nevelését-oktatását látja el intézményünk?
A Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Intézmény értelmileg akadályozott (középsúlyos értelmi fogyatékos) gyermekek nevelését oktatását látja el 3 - 18 éves korig, illetve két évfolyamos szakiskolánkat látogathatják. Ellátjuk az állami gondoskodásra szoruló értelmileg akadályozott gyermekeket is 3 - 24 éves korig.

Melyek az iskola főbb célkitűzései?
Pedagógiai programunkban megfogalmaztuk: a sérült gyermekek fejlesztése során arra törekszünk, hogy korai életszakasztól - adottságaiknak maximális figyelembe vételével - olyan fiatalokká neveljük őket, akik megfelelő irányítás mellett egyszerű, de értékteremtő munkafolyamatok elvégzésére képesek.
Külső kapcsolataink kialakítása során hangsúlyosnak tartjuk, hogy tanulóinkat a társadalom egész életre szóló segítséggel, életvezetési támogatással vegye körül.
Célunk, hogy megszüntessük elkülönítettségüket és érvényesüljön a normalizációs elv.

Működik-e az intézményt segítő alapítvány?

Igen, melynek neve:
"Az értelmi fogyatékosok fejlesztéséért" Közhasznú Alapítvány
Adószáma: 19111366-1-08

Hol található az intézmény?

Iskolánk Győr gyárvárosi kerületében, a Győr-Gyárváros ipartelepi kisállomás közvetlen szomszédságában, az Ipar úti közúti felüljáró közelében található.

Pontos címünk: 9023 Győr, Bárczi Gusztáv u. 2.